MATERJALID

 

Köögimööbli valmistamisel pakume laia materjalide valikut.

TÖÖTASAPINNAD

Köögimööbli töötasapind peab olema vastupidav, samas on ta oluline disainielement. Töötasapindadeks köögis kasutatakse kõrgsurvelaminaadist, täispuidust, tehiskivist ja kivist (graniidist) pindasid. Enimkasutatav on neist laminaatkattega tööpinnad. Laminaat on vastupidava pinnakihiga kaitstud puitlaastplaat. Laminaadi plussideks on kindlasti tema kerge puhastatavus ning suur värvi- ja mustrivalik. Eelpool loetletud tööpindadest vajab enim hoolt täispuidust tööpind. Täispuidust tööpinnale sattunud vesi või märja põhjaga joogiklaasi jälg tuleks koheselt kuivatada. Korrapärane täispuidust tööpinna õlitamine aga hoiab ära sinna vee ja mustuse imbumise.  Tehiskivist tööpindade plussiks on kindlasti see, et ta on vastupidav, valamu ja tööpind võivad olla sama tooni ja ühestükis. Samuti on tehiskivi eelis see, et seal ei ole poore, mis muudab sellest tööpindade hooldamise kergemaks. Graniidist tööpindade puhul tasuks kindlasti esile tuua nende elegantsust ja vastupidavust. Kuna graniidi puhul on tegemist loodusliku materjaliga, siis võib graniidist tööpindade kasutamisel esineda toonierinevusi. Nagu ka looduses ei kasva kahte samasugust puud, nii on see ka loodusliku graniidiga.

KAPI KARKASSID

Kappide karkassid (korpused) valmistame üldjuhul 16mm paksusest melamiinplaadist. Kuid vastavalt vajadusele ja soovile on võimalik kasutada ka värvitud MDF plaati, erinevat spoonplaati või ristvineeri. Nähtavad küljed ja avatud riiulid valmistatame reeglina kapiustega sama tooni.

KÖÖGIMÖÖBLI UKSED JA ESIPANEELID

Köögi stiili ja värvi määrajana on eriti tähtis roll ustel, kuna nendega on kaetud enamik vaadeldavast pinnast. Köögimööbli uksed valmistatakse üldjuhul melamiinplaadist, kõrgsurvelaminaadist, naturaalse spooniga kaetud plaadist, värvitud MDF-st (nii poolmatt kui kõrgläikelise värviga), täispuidust või alumiiniumist raamustena. Spoon- ja täispuidust uksi saab vastavalt vajadusele peitsida ja lakkida erinevat tooni. Täispuidust uksed valmistatakse enamasti raamustena. Köögimööbli uste juures on rohkesti mänguruumi.

KÖÖGI TAUSTAPLAADID ehk TAGASEINAD

Alumiste ja ülemiste seinakappide vahelist seinaosa nimetatakse köögi tagaseinaks. Kõige lihtsam ja ka odavam tagaseina variant on lihtsalt värvitud sein, kuigi funktsionaalses mõttes ei ole see kindlasti kõige parem lahendus. Tagaseinaks võib kasutada laminaadist mööbliplaati, mis on siis vastavalt soovile, kas töötasapinnaga sama või erineva tooni ja mustriga. Samuti on väga levinud tagaseina materjal karastatud klaas, mille alla on võimalik kleepida kas fototapeet või fotopilt.

FURNITUUR

Väga tähtsat rolli mängib köögimööbli lõpptulemuses ja kvaliteedist kindlasti seal kasutatav furnituur (sahtlid, hinged, korvsüsteemid, cargod, nurgakapi süsteemid, prügisorterid, uste tõstemehhanismid, käepidemed). Kasutame enda valmistatud köökides ainult Euroopa kvaliteetfurnituuri tootjate toodangut. Kuid samas peab ütlema ka seda, et köögimööbli hinnast moodustab kvaliteetfurnituur arvestatava osa.

VALAMUD

Köögivalamu valimisel on esimene küsimus, kas valida roostevaba- või kivivalamu (graniitvalamu)? Eks see ole rohkem maitse asi kumb valida. Roostevaba valamu peamiseks allajäämiseks kivivalamule võib tuua ehk selle, et seal jäävad veeplekid rohkem näha. Roostevaba valamuid on saadaval mitme eri viimistlusega – sile, linane või matt. Kivivalamuid on kerge puhastada ja ei näita veeplekke välja. Samuti on kivivalamute kuju ja värvivalik väga lai. Valamutele on võimalik tellida ka erinevaid lisasid – sõelad, lõikelauad. Tehiskivist tööpinna kasutamisel saab valida kööki ka sama tooni valamu, millel tööpinnaga liitekoht ei ole nähtav. Kasutame oma köökides Euroopa juhtivate köögivalamutootjate toodangut.

SEGISTID

Nagu valamute puhul nii võib ka segistite puhul esmalt esitada küsimuse, kas valida kroom, roostevaba või kivimustriline segisti?  Segisti peaks valamuga sobima nii funktsionaalsuselt, disainilt kui ka värvilt. Köögisegisteid on saadaval ka väljatõmmatava dušiga. Kivimustrilisi segisteid tasuks eelistada sel põhjusel, et need ei näita veepritsmeid välja. Kasutame oma köökides Euroopa juhtivate segistitootjate toodangut.